تقویت مهارتهای درونی مدیران با

Adaptive Leadership

Adaptive Leadership، یک برنامه مربیگری و توانمندسازی افراد برای ایفای نقش رهبری سازگار و هماهنگ در محیط کار است که توسط رونالد هایفتز در دانشگاه هارواد برگزار می­ شود و در NMS توسط یکی از مربیان همین دوره در دانشگاه هاروارد در ایران برگزار می­ گردد.

درباره رونالد هایفتز

Ronald-Heifetz

رونالد هایفتز، استاد دانشگاه هاروارد و بنیانگذار مرکز رهبری
(Center for Public Leadership) در دانشکده جان اف­کندی هاروارد
و یکی از بنیانگذاران انجمن رهبری کمبریج است.
هایفتز  طراح و مجری اصلی برنامه Leadership Coaching در مرکز CPL هاروارد است.

Adaptive Leadership از زبان هایفتز

مشخصات دوره Adaptive Leadership

Course-Target

هدف دوره:

هدف اصلی این دوره تقویت بنیان های استراتژیک رهبری، در افراد است. مخاطبان این کارگاه ها می­توانند افرادی با پیشینه حرفه ­ای و فرهنگی متفاوت باشند، این دوره برای  بسیاری از مخاطبان یک تجربه شگفت انگیز و یک برهه زمانی کوتاه ولی به یاد ماندنی در زندگیشان خواهد بود. در طی این دوره ظرفیت افراد برای رهبری فارغ از این که دارای قدرت رسمی سازمانی باشند یا نباشند، ارتقا خواهد یافت. و نوعی خودآگاهی و ارتقای شخصی را تجربه خواهند کرد.

محتوای دوره:

در دنیای امروز که در آن بیشتر سازمان ها، جوامع و گروه ها با فشارهای بزرگی مواجه می شوند، که مجبورند گروه ها و افراد مختلف در حل آن مشارکت کنند، رهبری کردن (اقدامی که به واسطه آن سیستم هایی از افراد برای مواجه با چالش ها و موقعیت های پیچیده بسیج می شوند) ضروری و حتی حیاتی است. در این دوره ما با استفاده از مباحث نظری متفاوت، میان مفاهیمی مانند، مدیریت، اقتدار سازمانی، قدرت، نفوذ و… رابطه برقرار خواهیم کرد و روابط میان آنها را تبیین می کنیم. افراد به طور کاملا کاربردی به یک چارچوب نظری دست می یابند. ما در این دوره هم از ابزارهای تشخیصی و هم از ابزارهای نظری برای تحلیل پیچیدگی های تغییر در سیستم های اجتماعی و اقدامات استراتژیک استفاده می کنیم. این دوره در دانشگاه هاروارد با مشارکت چندین رشته دانشگاهی از جمله، فلسفه، بیولوژی، روانشناسی اجتماعی، علوم سیاسی، مدیریت کسب و کار و پویایی سیستم ها طراحی شده است.

Course-Content
Course-Method

روش برگزاری:

این دوره ترکیبی از کارگاه، کلاس و کارگروهی آزاد است. در طول این دوره، علاوه بر کارگاه، جلسات مشاوره گروهی نیز برگزار می شود. در هر کارگاه افراد به گروههای شش نفره نقسیم می شوند و هر گروه یکبار در هر هفته در یک جلسه مشاور گروهی حضور خواهد داشت. هدف از این جلسات فراهم کردن فضایی برای افراد است که در آن:
۱- آنچه در کارگاه آموخته اند و مطالبی را که مطالعه کرده اند به صورت عملی به کار ببرند.
۲- روشهایی را برای اعمال رهبری فارغ از جایگاه سازمانی تمرین کنند
۳- پویاییهای موجود در گروه را تحلیل و کشف کنند.
نحوه ساماندهی گروهها به تفصیل در جلسه اول دوره توضیح داده خواهد شد. اما در جلسه دوم هر هفته به صورت تصادفی یکی از افراد برای ارائه کیس استادی خود انتخاب می شود. راهنمای تهیه کیس و ارائه آن در کلاس در جلسه اول توزیع خواهد شد. پس از ارائه کیس توسط یک نفر سایر افراد با کمک مربی بر اساس چارچوبی که به آنها داده شده است به تحلیل و بحث درباره آن کیس می پردازند.

 موضوعات هر جلسه:

هر هفته به یک موضوع اختصاص دارد و این برنامه تا ۹ هفته طول خواهد کشید. موضوع محوری هر هفته در جدول زیر نمایش داده شده است:

هفته اولLearning to Think about Leadership/ Purpose and Adaptive Work
هفته دومLeadership and Authority
هفته سومGroup and Systems Dynamics
هفته چهارمCreativity and Reality
هفته پنجمNeutralization & Assassination
هفته ششمPurpose, Task and Work Avoidance
هفته هفتم(Intervention: Managing Chaos and Conflict-Listening (Sensing the Environment
هفته هشتمEight Inspiration-Boundaries and Partnership
هفته نهمStaying Alive-Laying the Past to Rest

مربی و مدرس دوره:

سرکار خانم حانیه محمدی، فارغ التحصیل و دانش آموخته MPA دانشگاه هاروارد و فلوشیپ (دستیار) هایفیتز در دانشگاه هاروارد

Hanieh-Mohamadi-Coach

اگر می خواهید برنامه Adaptive Leadership را در سازمانتان برگزار کنید ما تماس بگیرید.

کلمه مورد نظر خودتون رو تایپ و سپس دکمه Enter را فشار دهید

Shopping Cart